Jesteś tutaj: KOTY W TV Kot sam w domu – jak go przygotować na zostanie samemu w domu?

Kot sam w domu – jak go przygotować na zostanie samemu w domu?

Wbrew panującym stereotypom, że kot to typowy samotnik, że możemy go zostawiać w domu samego na całe dni, bo przecież nie wymaga on aż takiej uwagi z naszej strony, w dzisiejszym programie poruszyliśmy temat - kociej samotności podczas naszej nieobecności w domu. Co zrobić, żeby na długo pozostawiony w domu kot czuł się dobrze, nie był zestresowany. Bo dobrze wiemy stres mocno odbija się na kocim zdrowiu.
Musimy pamiętać, że samony kot, znudzony kot - to mocno zestresowany kot, a to wiąże się z jego duża podatnością na choroby.
Decydując się na mruczka, musimy wiedzieć, że zostawiając go w domu, powinniśmy zapewnić mu różnego rodzaju rozrywki :). 
Wiadomo nie od dziś, że koty uwielbiają  najzwyklejsze pudełka. Te tekturowe zabawki są praktycznie darmowe, a kot i tak najbardziej je kocha. Wychodząc z domu, zostaw mu kilka takich cudów. Niech buszuje w nich do woli, a potem słodko w którymś zaśnie.

Koty uwielbijają patrzeć, co dzieje się za oknem. Traktują to trochę , jak kocie TV.  Dlatego wychodząc z domu, nie zasłaniaj okien roletami czy zasłonami. Dodatkowo połóż na parapecie ulubiony kocyk albo zwykłą gazetę, na której kot będzie mógł się wygodnie wygrzewać, a przy okazji patrolować swój rewir.

Pamiętajmy też, oprócz pozasłanianych okien, nie lubi też zamkniętych drzwi. Takie zamknięciez jednej strony wzbudza ciekawość, ale działa niekorzystnie odbierając mu poczucie kontroli nad terenem. Jeśli kot nie wie, co jest za drzwiami, może myśleć, że ty tam jesteś i spędzać godziny na miauczeniu pod nimi. Jeśli nie musisz, to nie zamykaj drzwi wewnętrznych, gdy wychodzisz do pracy.

Wiecej ciekawostk na temat, jak przygotować dom na pozostawienie w nim naszego pupila na czas naszej nieobesnoći 
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/58568011/kot-sam-w-domu
Blue Chelsea PL Hodowla Kotów Syberyjskich i Neva Masquerade
 A w programie nasza kochana Bunia Avalone Sunrise

Blue Chelsea

Hodowla Kotów
Neva Masquerade
i Syberyjskich
w Warszawie

Monika Jabłonowska

Kontakt

Tel: +48 602 446 411

E-mail: kontakt@blue-chelsea.pl

Znajdź nas

f