Jesteś tutaj: KOTY W TV Miłość zwierząt - po czym poznać, że nasz pupil nas kocha?

Miłość zwierząt - po czym poznać, że nasz pupil nas kocha?

Miłość zwierząt - po czym poznać, że nasz pupil nas kocha?

Miłość zwierzaka - zwłaszcza mruczka - to temat bardzo trudny, ale jakże wdzięczny. Większośc na nas uważa, zresztą stereotypowo, że przyjaźń z kotem jest bardzo szorstka, że koty chodzą swoimi ścieżkami i nie przywiązują się do właściciela. 

Koty jednak wysyłają mnóstwo sygnałów do człowieka, które mówią, jak bardzo go kochają. Musimy tylko trochę zmienić nasze myślenie :)

W programie został poruszony wątek kociej miłości - a gwiazą głowną był nasz kochany Orion Larimur - kocurek, który przyjechał do nas z Kijowa na Ukrainie.

Jakie sygnały wysyłają koty do swojego opiekuna, mówiąc mu o swoich uczuciach - chociażby przez ucinanie sobie drzemek nie koniecznie w swoim legowisku, ale obok właściciela lub też na jego kolanach. Możemy zobaczyć to bardziej w ostatnim czasie, kiedy więcej z nas pracuje na tzw. home-office. Najlepsze miejsce dla naszego pupila znajduje się obok naszego laptopa :). Nasz Mruczek może wówczas liczyć, że od czasu do czasu nasze ręce go pomiziają 

Jak często doświadczamy też ocierania się o nas przez kota głową, lizanie i łaszczenie się do nóg. Zauważmy, że to również sposoby okazywania kociej miłości. Poprzez ocieranie się głową kot zostawia na nas swój zapach. Znaczy w ten sposób teren i pokazuje innym kotom, że jesteś tylko jego.  Lizanie przez kota do dowód sympatii, a także sposób na zacieśnianie więzi. Takie zachowania są typowe w relacjach między kotami. W odniesieniu do człowieka oznaczają przyjęcie do rodziny. Łaszenie z kolei świadczy o przywiązaniu do opiekuna.

Kiedy natomiast poczujesz mając mruczka na kolanach,  że ugniata Cię niczym ciasto sygnalizuje jest mu z Tobą dobrze i czuję się bezpiecznie.

Więcej na temat kociej miłości w programie, zapraszamy do obejrzenia nas nażywo 

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/59402759/milosc-zwierzat-po-czym-poznac-ze-nasz-pupil-nas-kocha?fbclid=IwAR2jFxwtshMznTI0CueqPdXYNT0hxfFr1QMsNAwcr8WSPFnK8cWZ7jLvscM

Blue Chelsea

Hodowla Kotów
Neva Masquerade
i Syberyjskich
w Warszawie

Monika Jabłonowska

Kontakt

Tel: +48 602 446 411

E-mail: kontakt@blue-chelsea.pl

Znajdź nas

f