Jesteś tutaj: KOTY W TV GABYI BLUE CHESLEA W PYTANIU NA ŚNIADANIE CZYLI JAK DBAĆ O KOCIE FUTRO

GABYI BLUE CHESLEA W PYTANIU NA ŚNIADANIE CZYLI JAK DBAĆ O KOCIE FUTRO

   ABC pielęgnacji kociego futra - zapraszamy do obejrzenia materiału, gdzie wraz z prowadzącymi oraz zaproszonym gosciem staraliśmy się rozwiklać problem czystości kociej sierści https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47646089/abc-kociej-siersci.
Kocie włosy składają się głównie z białka zwanego keratyną; ponieważ dużą część dostarczanego organizmowi białka pochłania wzrost włosa, musimy pamiętać, że do pięknej, zdrowej sierści kota konieczne jest dobrej jakości białko dostarczane w odpowiedniej proporcji. Powierzania kociego włosa pokryta jest komórkami zachodzącymi na siebie, które odbijają światło dając efekt połysku. Matowy włos świadczy o uszkodzeniu tych komórek. Kocie futerko składa się z dwóch rodzajów włosa: podszerstka, krótkiego „puszku” oraz włosa okrywowego. 
Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wyczesywanie. Do wyczesywania służy szeroka gama szczotek i grzebieni dla kotów. Szczotkę czy grzebień należy dobrać zawsze biorąc pod uwagę rodzaj sierści kota, a także jego upodobania.
Zasadniczo kociego futerka nie ma potrzeby myć, koty radzą sobie doskonale same; czasem jednak zdarza się, że naszemu mruczkowi będzie potrzebna kąpiel. Należy pamiętać, że koty bardzo nie lubią wody i wykąpanie ich może stanowić duże wyzwanie. Przede wszystkim musimy zadbać o to, żeby nasz kot się nie przeziębił, dlatego nie wypuszczajmy mokrego kota z łazienki do pokoju, w którym jest chłodno. Woda do kąpieli kota powinna być lekko ciepła – nie lodowata, ale też oczywiście nie gorąca. Mokrego kota postarajmy się przetrzeć ręcznikiem, możemy przyspieszyć schnięcie futra delikatnie ogrzewając mruczka suszarką. Do kąpieli stosujemy specjalne szampony dla kotów, w przypadku kotów długowłosych możemy użyć odżywki. Na rynku dostępne są również specjalneszampony do mycia kota "na sucho", mają postać pudru i służą do odświeżania sierści, nie będą natomiast pomocne w przypadku większych zabrudzeń np. u kotów przywiezionych ze schroniska. [ftagment art. https://www.zwierzakowo.pl/portal/pielegnacja-kociej-siersci/]
[foto - Gabyi Blue Chelsea w garderobie :)]

Blue Chelsea

Hodowla Kotów
Neva Masquerade
i Syberyjskich
w Warszawie

Monika Jabłonowska

Kontakt

Tel: +48 602 446 411

E-mail: kontakt@blue-chelsea.pl

Znajdź nas

f