Jesteś tutaj: KOTY W TV NASZ FLORENTINO W "PYTANIU NA ŚNIADANIE" TVP2

NASZ FLORENTINO W "PYTANIU NA ŚNIADANIE" TVP2

w dniu 21 grudnia 2019 r. nasz Florek został zaproszony wraz ze mną do programu pytanie na śniadanie. Temat rozmowy był zaskakujący, chciało by się powiedzieć, nie tylko prowadzących: "Koci język - jak mówią do nas koty ?"

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/45889025/koci-jezyk-jak-mowia-do-nas-koty?fbclid=IwAR3qCrKP64_RjbwseaSFQQxxAb-ca_zvjQsQ0nPKLaknPLgZFprtP2Fz0N8

Choć między sobą koty komunikują się przede wszystkim za pomocą zapachów i mowy ciała, w stosunku do nas często uciekają się do miauczenia. To nie przypadek. Koty doskonale wiedzą, że najefektywniejszą drogą do porozumienia są komunikaty wokalne. Niektóre mruczki to prawdziwe gaduły – miauczą, mruczą, ćwierkają, trylują -  są rasy, które gadają więcej a są i takie ciche , spokojne. Każdy właściciel kota zastanawia się czasem, co tak naprawdę mówi jego pupil. Temat ten jest też przedmiotem badań i ekspertów. Naukowcy twierdzą, że kocia mowa jest znacznie bardziej złożona, niż nam się wydaje. Niewykluczone nawet, że koty potrafią przeklinać :)

Blue Chelsea

Hodowla Kotów
Neva Masquerade
i Syberyjskich
w Warszawie

Monika Jabłonowska

Kontakt

Tel: +48 602 446 411

E-mail: kontakt@blue-chelsea.pl

Znajdź nas

f